Kredyty niebankowe

Kredyt niebankowy jest to tak kredyt z instytucji pozabankowych. Jak sama nazwa mówi tego typu propozycje kredytów pochodzą od firm i instytucji zajmujących się pożyczaniem pieniędzy, które nie są tradycyjnymi bankami. Firmy pozabankowe rządzą się trochę innymi prawami.

W ofercie pozabankowej możemy się spotkać z wieloma ciekawymi propozycjami kredytów i innych zobowiązań. Jednym z produktów finansowych oferowanych przez nie są kredyty bez BIK i zdolności kredytowej. W normalnych bankach takie kredyty są raczej nie do dostania.

Jednak takiego typu podmioty są skłonne podjąć ryzyko związane z kredytami dla osób, które mogły z różnych powodów nie dostać kredytów w zwykłych bankach. Udzielają zatem kredyty niebankowe bez sprawdzania klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) czy też bez zaświadczeń o zarobkach. Może się to wydawać niezbyt trafną decyzją, ale firmy tego typu wiedzą jak zadbać o swoje interesy. Kredyty tego typu bardzo często są obarczone wysokim oprocentowaniem. Dlatego też należy uważać podczas zaciągania zobowiązań, aby nie popaść w kłopoty.

Jako jeden z przykładów zobowiązań dostępnych w instytucjach pozabankowych są kredyty pozabankowe pod weksel. Jednak tym podobne kredyty to nie wszystko. Istnieją również inne zobowiązania pozabankowe. Jako przykład można podać pożyczki społecznościowe dostępne za pośrednictwem Internetu i specjalnych portali.

Jak zatem widać osoby, które nie otrzymały kredytu w banku nie muszą się aż tak bardzo martwić. Istnieje wiele innych kredytów niebankowych, na które mogą liczyć.

© Copyright 2010 - 2019 www.kredytypozabankowe.net.pl