Kredyty bez zaświadczeń i BIK

To, co utrudnia wielu osobom dostęp do różnego rodzaju kredytów to ich niezbyt ciekawa przeszłość związana z zaciąganiem przeróżnych kredytów i tym podobnych zobowiązań. Istnieje wiele podmiotów zajmujących się gromadzeniem danych na temat osób, które niezbyt terminowo spłacają swoje zadłużenia. Jeżeli znajdziemy się w takich rejestrach jak BIK możemy mieć problem z uzyskaniem innych zobowiązań.

Dla tego popularne są kredyty bez zaświadczeń i sprawdzania w BIK. W przypadku tego typu zobowiązań klient nie musi przedstawiać kredytodawcy zaświadczeń o osiąganych zarobkach. Często wystarczy, że wypełni oświadczenie gdzie sam wpisze ile zarabia. Z tego typu pożyczek często korzystają osoby pracujące na czarno i w związku z tym niemogące liczyć na jakiekolwiek zaświadczenia.

Instytucje pozabankowe udzielają również kredytów osobom zadłużonym. Mogą to być pożyczki właśnie bez BIK i tym podobne, ale również i kredyty celowe, czyli takie, które są przeznaczone dokładnie na taki cel. Kredyty dla osób zadłużonych są przeznaczone na spłatę posiadanych długów. Dzięki nim można pokryć również długi, które stały się już przedmiotem egzekucji komorniczej.

Tym niemniej kredyty bez weryfikacji BIK czy też zaświadczeń o dochodach również mogą być zaciąga przez osoby zadłużone. Wszystko zależy od tego, jakie podejmiemy decyzje. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu kredyty bardzo często mają wadę w postaci wysokiego oprocentowania i tym podobnych opłat.

Reasumując kredyty bez BIKu i tym podobne zobowiązania posiadają jak każde zobowiązanie pewne zalety, ale też i wady. Nawet jeśli nie musi okazywać zaświadczenia o zarobkach i innych dokumentów to trzeba umieć wszystko zrównoważyć, aby w przyszłości uniknąć problemów ze spłatą pożyczki.

© Copyright 2010 - 2019 www.kredytypozabankowe.net.pl