Instytucje pozabankowe

Na rynku kredytowym funkcjonuje mnóstwo przeróżnych instytucji zajmujących się udzielaniem przeróżnych kredytów i tym podobnych. Mogą to być na przykład banki. Dostępne w nich zobowiązania służą wielu ludziom. Co jednak, gdy nie możemy lub po prostu nie chcemy korzystać z ofert bankowych? Jako alternatywa dla takich podmiotów istnieją inne firmy finansowe, czyli tak zwane instytucje pozabankowe.

Takowe parabanki mają w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji. Mogą to być na przykład kredyty bez sprawdzania danych przyszłego kredytodawcy w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) bądź też w innych rejestrach i bazach danych zajmujących się gromadzeniem informacji na temat dłużników i ich zadłużenia.

Innym rodzajem zobowiązań obecnych w ofercie instytucji pozabankowych są kredyty bez zaświadczeń o zarobkach i zdolności kredytowej. W przypadku takiego rodzaju pożyczek konsument nie musi udowadniać swoich zarobków. Takowe zaświadczenie może być zastąpione przez wypełniane własnoręcznie oświadczenie.

Bardzo ciekawą ofertę stanowią kredyty pozabankowe dla zadłużonych, które można przeznaczyć na spłatę długów. Mogą to być długi przeterminowane a nawet takie, które stały się już przedmiotem egzekucji komorniczej.

Jak zatem widać pozabankowe instytucje finansowe udzielają pożyczki na podobnych zasadach co banki i posiadają bardzo wiele ciekawych propozycji skierowanych do szerokiego grona różnorodnych klientów. Kredyty możemy zaciągać odwiedzając placówki instytucji pozabankowych, ale również przez Internet, telefon czy też SMS-a. Zapewnia to dodatkową wygodę klienta.

© Copyright 2010 - 2019 www.kredytypozabankowe.net.pl