Banki i instytucje pozabankowe

Zarówno instytucje pozabankowe, jaki i banki mają swój znaczący udział w rynku finansowym. Istnieją jednak między nimi pewne różnice, o których warto wspomnieć. Zanim jednak przejdziemy do różnic wspomnijmy o tym, co łączy dane podmioty.

Zarówno banki jak i inne instytucje finansowe duża część swojej działalności poświęcają na udzielanie kredytów i tym podobnych zobowiązań. Obydwa rodzaje podmiotów maja w swojej ofercie bogatą paletę zobowiązań i propozycji, wśród których niemal każdy może znaleźć coś dla siebie, m.in pożyczki niebankowe.

Jednak tutaj powstaje również różnica między bankami i innymi instytucjami finansowymi. Chodzi o rodzaje kredytów, jakie są przez nie udzielane a także kryteria ich przyznawania. W bankach bardzo poważnie podchodzą do kwestii takich jak zdolność kredytowa, posiadanie zarobków czy też pozytywna lub negatywna historia kredytowa.

Instytucje pozabankowe traktują te rzeczy w odmienny sposób. Są one skłonne udzielać kredytów osobom, które mają niezbyt interesującą historię kredytową, takim, które nie mogą przedstawić zaświadczenia o zarobkach i tym podobnym. Oferują również pożyczki pozabankowe dla zadłużonych. Jednak nie tylko instytucje finansowe zajmują się pożyczaniem pieniędzy. Mogą to być również osoby prywatne. Mowa tutaj o zobowiązaniach takich jak pożyczki społecznościowe.

Podsumowując są rzeczy, które łączą instytucje pozabankowe i banki, ale jest również wiele, które je dzielą. Do klienta należy wybór gdzie będzie starał się o kredyt. Rynek jest dość duży, więc na pewno coś znajdzie.

© Copyright 2010 - 2019 www.kredytypozabankowe.net.pl